Debata na temat innowacji i opolskiej gospodarki

Innowacje jako element stymulujący rozwój gospodarki były tematem debaty zorganizowanej 29 grudnia 2022 r. przez Radio Opole. Wzięła w niej udział dr inż. Iwona Pisz, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UO.

– Z perspektywy ostatnich raportów widzimy, że nakłady na działalność badawczo-rozwojową w przedsiębiorstwach znacznie wzrosły w ostatnim czasie – mówiła dr inż. Iwona Pisz, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UO. – Przedsiębiorcy pozyskują środki ze źródeł europejskich, ale również inwestują własne zyski na działalność badawczo-rozwojową. Widzą w tym potencjał i budują przewagi konkurencyjne, które są możliwe do osiągnięcia właśnie poprzez wprowadzenie nowych, bądź ulepszonych, produktów, usług, innowacji procesowych, marketingowych czy organizacyjnych.

Link do debaty: https://www.youtube.com/watch?v=85nyDZY2y3k

Zaproszenie do programu „Otwarty mikrofon Radia Opole” przyjęli:
– Karina Bedrunka, dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich w UM w Opolu,
– Tomasz Hanzel, dyrektor OCRG,
– dr inż. Iwona Pisz, Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii UO,
– Andrzej Drosik, dyrektor Zakładów Produkcyjnych NUTRICIA w Opolu,
– prof. Jarosław Mamala, prezes PNT w Opolu,
– Agata Duliniec, prezes zarządu GT Trailers,
– Leszek Adamczyk, firma TIME NAVI.
Dyskusję poprowadził Ireneusz Prochera.