III Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Finanse i Nowe Technologie – Aspekty Prawne”

Koło Naukowe Rynków Finansowych oraz Katedra Prawa Gospodarczego i Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Finanse i Nowe Technologie – Aspekty Prawne / Blockchain na rynku kapitałowym – Rozporządzenie DLT Pilot Regime, która odbędzie się 19 maja 2023 r.

Konferencja skupi się na wykorzystaniu technologii DLT na rynku kapitałowym, w szczególności zagadnieniach związanych z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/858 w sprawie systemu pilotażowego na potrzeby infrastruktur rynkowych opartych na technologii rozproszonego rejestru (DLT Pilot Regime).
Rozporządzenie umożliwi/ułatwi wykorzystanie wskazanej technologii na rynku kapitałowym, co pozwoli w przyszłości ocenić efektywność DLT w tym segmencie rynku finansowego. Zaproponowane rozwiązanie legislacyjne stanowi bazę do szerszej dyskusji nad blockchain’em, rynkiem finansowym oraz nowymi technologiami.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej.

• Stacjonarnie: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego, ul. Katowicka 87A, Opole
  • Zdalnie: transmisja za pośrednictwem platformy Google Meet. Link: https://meet.google.com/pra-njck-tme

Zgłoszenia:

Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy w terminie do 15 maja 2023 r.: https://forms.gle/sqvAsjdcBLSM4oWA7

Dla osób zainteresowanych wystąpieniem podczas konferencji: Warunkiem czynnego udziału w konferencji jest wygłoszenie referatu dot. zagadnienia związanego z tematem konferencji lub obejmującego tematykę prawa rynków finansowych w kontekście nowych technologii. Czas trwania wystąpienia nie powinien przekraczać 15 minut. Osoby zainteresowane wygłoszeniem referatu proszone są o rejestrację online (link powyżej) i przesłanie krótkiego abstraktu (maksymalnie do 200 słów) w terminie do 31.03.2023 r.

Udział w Konferencji jest nieodpłatny. Dla uczestników organizatorzy przewidują certyfikaty w formie elektronicznej.

Pytania należy kierować na adres: krf.uniopole@gmail.com

Organizatorzy konferencji:
dr Andrzej Michór, Katedra Prawa Gospodarczego i Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego
dr Tomasz Tomczak, Katedra Prawa Gospodarczego i Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego
Katarzyna Gwizdak, Koło Naukowe Rynków Finansowych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego