Międzynarodowe seminarium pt. “Biogaz jako element współczesnej gospodarki”

​Zapraszamy na międzynarodowe seminarium pt. “Biogaz jako element współczesnej gospodarki” organizowane przez Instytut Inżynierii Środowiska i Biotechnologii Uniwersytetu Opolskiego. Współorganizatorami seminarium są Ekoamret Sp. z o. o. z Opola oraz Śląskie Magazyny Energii.

Seminarium odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 23-24.03.2023 r. w miejscu:
Instytut Inżynierii Środowiska i Biotechnologii, ul. B. Kominka 6a, 45-032 Opole, s. 413 i/lub na platformie internetowej – (link do spotkania zostanie udostępniony w późniejszym terminie)

Celem seminarium jest przedstawienie obecnego stanu wiedzy, nowych rozwiązań oraz perspektyw i kierunków rozwoju obszarów związanych z biogazem, a także wymiana doświadczeń pomiędzy przedstawicielami nauki oraz otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Tematyka seminarium:
  • Strategie rozwoju biogazowni
  • Biogazownie – technologie i praktyka
  • Biometan – cele i wyzwania
  • Rynek biogazu i biometanu
  • Zagospodarowanie pofermentu
  • Pozyskiwanie biogazu ze składowisk
  • Biogaz ekologicznym źródłem wodoru
  • Biogaz w aspekcie administracyjnym

W ramach Seminarium przewidziany jest również wyjazd studyjny do biogazowni ENERGY – Zalesie sp. z.o.o., w dniu 24.03.2023r. Transport po stronie organizatora. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa: bezpłatny

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej: http://iisib.wpt.uni.opole.pl/biogaz-seminarium-strona-wydarzenia/

Formularz zgłoszeniowy: http://iisib.wpt.uni.opole.pl/biogaz-seminarium/

Plakat do pobrania: [pobierz]