Odznaka honorowa dla Andrzeja Drosika, Przewodniczącego Rady Uniwersytetu Opolskiego

Podczas Gali Podsumowującej jubileusz 15-lecia Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, która odbyła się 28 października 2022 roku, wręczono Andrzejowi Drosikowi odznakę honorową „za zasługi dla województwa opolskiego”. Andrzej Drosik – Dyrektor Przemysłowy na Europę Centralną w firmie NUTRICIA Zakłady produkcyjne Sp. z o.o. – pełni także funkcję Przewodniczącego Rady Uniwersytetu Opolskiego w kadencji 2021-2024. Wyróżnienie otrzymał z okazji kończenia kariery zawodowej oraz wpływu, jaki swoją pracą wywarł na region. Andrzej Drosik został również uhonorowany przez Uniwersytet Opolski. W imieniu Senatu Uniwersytetu Opolskiego oraz całej wspólnoty akademickiej Opola, Rektor prof. dr hab. Marek Masnyk złożył mu wyrazy szczerej wdzięczności za wieloletnią i bardzo aktywną współpracę na rzecz Uniwersytetu Opolskiego. Podziękował za zaangażowanie, kierowanie Radą Gospodarczą przy Rektorze, a także za pomoc studentom uczelni w trudnym okresie wchodzenia na rynek pracy. Dziękując Dyrektorowi Andrzejowi Drosikowi, Rektor podkreślił różnorodne wsparcie udzielane Samorządowi Studenckiemu w obszarze sportu akademickiego oraz innych form aktywności studenckiej, wsparcie Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim w ramach programu „Rozum i serce”, wsparcie dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w okresie walki z Covid-19 oraz pomoc dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. Podziękował również za dotychczasowe kierowanie Radą Uniwersytetu Opolskiego.