Przedstawiciele UO w firmie MovieBird International, produkującej dla Hollywood

8 czerwca 2021 roku odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli Uniwersytetu Opolskiego w opolskim przedsiębiorstwie MovieBird International – lidera rozwiązań w branży filmowej i telewizyjnej.

Produkowane w firmie urządzenia wykorzystywane są m.in. przez stacje telewizyjne TVN 24, Polsat News, a TVP wykorzystuje je do realizacji transmisji z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Jednak głównym odbiorcą sprzętu produkowanego przez firmę MovieBird jest hollywoodzki przemysł filmowy – warto tu wspomnieć o takich produkcjach, jak: „Mission Impossible”, „Gra o tron”, „La La Land”, „Spiderman”, „Harry Potter”, czy „James Bond”. Ponadto urządzenia tej firmy są wykorzystywane do obsługi medialnej znaczących wydarzeń, jak gala wręczenia nagród filmowych  Oskar, czy Junior Eurovision.

Piotr Adamiec, dyrektor firmy, zapoznał uczestników spotkania z jej historią, profilem działalności oraz wyzwaniami w zakresie produkcji sterowanych elektronicznie wysięgników teleskopowych do kamer. Dodatkowo w siedzibie firmy miała miejsce prezentacja działania jednego z urządzeń. W wizycie wzięli udział: dyrektorka Uniwersyteckiego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Opolskiego dr inż. Iwona Pisz, zastępczyni dyrektorki Instytutu Sztuk Wizualnych dr Paulina Ptaszyńska oraz dziekan Wydziału Sztuki dr hab. Bartosz Posacki.

Wizyta miała na celu zapoznanie z działalnością firmy MovieBird International, przedstawienie zakresu prac prowadzonych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Opolskiego oraz wypracowanie wspólnych obszarów współpracy, które pozwolą na doskonalenie procesu kształcenia studentów oraz realizację wspólnych inicjatyw na rzecz społeczności akademickiej i lokalnej.