Webinar pt. “Komercjalizacja technologii w szkolnictwie wyższym”

​W czwartek 16.03.2023 r. o godz. 12:00 zapraszamy na bezpłatny webinar IRSW. Tematem przewodnim wydarzenia będzie komercjalizacja technologii w szkolnictwie wyższym. Podczas webinaru Grzegorz Kierner, ekspert IRSW ds. komercjalizacji badań naukowych, omówi praktyczne aspekty związane z organizacją działalności gospodarczej uczelni, w tym także świadczenie usług naukowo-badawczych. Ponadto omówione zostaną zasady komercjalizacji bezpośredniej i pośredniej technologii będących własnością uczelni.

W trakcie webinaru uczestnicy dowiedzą się:

• jak powinien funkcjonować transfer technologii w uczelni oraz jakie jednostki powinny być powołane,
  • jakie regulaminy i zarządzenia należy opracować w każdej uczelni w świetle ustawy 2.0., ustawy PWP i ustawy o prawach autorskich,
  • jak prawidłowo zarządzać komercjalizacją bezpośrednią i pośrednią w uczelni,
  • jakie elementy systemu transferu technologii są punktowane w ewaluacji dyscyplin,
  • jak prawidłowo przygotować opisy wpływu spółek spin off do procesu ewaluacji,
  • jakie zyski mają uczelnie w których transfer technologii dobrze funkcjonuje,
  • jakie procesy transferu technologii można cyfryzować i od czego należy zacząć cyfryzację systemu TT w Uczelni.

Wydarzenie odbędzie się na platformie WebToLearn i potrwa ok. 60 minut.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się na tej stronie.