Webinar pt. “Obliczanie śladu węglowego – szansą na zdobycie przewagi konkurencyjnej”

W imieniu Marszałka Województwa Opolskiego – Andrzeja Buły oraz Dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki – Tomasza Hanzla, serdecznie zapraszamy na webinar pt. „Obliczanie śladu węglowego – szansą na zdobycie przewagi konkurencyjnej”.

Webinar odbędzie się 30 marca br. w godz. 10.00 – 12.00.

Program spotkania:

1. Regulacje prawne związane z obliczaniem śladu węglowego, wytyczne Komisji Europejskiej, motywacje firm do obliczania śladu węglowego.
  2. Omówienie śladu węglowego organizacji.
  3. Omówienie śladu węglowego produktu.
  4. Dostałem zapytanie o ślad węglowy, czyli właściwie o co? Jakie informacje należy zbierać i przekazywać klientom.
  5. Wyzwania i pojawiające się oczekiwania w branży AUTOMOTIVE związane ze śladem węglowym dostawców.
  6. Wyzwania i pojawiające się oczekiwania w branży BUDOWLANEJ związane ze śladem węglowym

Spotkanie poprowadzi Radosław Andrulewicz założyciel firmy EXERGY, ekspert programu Climate Leadership przygotowanego przez UNEP/GRID-Warszawa pod egidą ONZ. Ekspert NFOŚiGW w programie “Nowa Energia”.
Energetyk z pasją. Specjalizuje się w zadaniach związanych z podnoszeniem efektywności energetycznej oraz redukcją emisji GHG. Członek Zrzeszenia Audytorów Energetycznych oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Od wielu lat związany z przemysłem, głównie energetycznym. Doświadczenie zdobywał w firmach wykonawczych w roli inżyniera projektów i remontowych jako kierownik robót. Wieloletni pracownik PGE GiEK o. Elektrownia Opole na stanowisku inspektora nadzoru ds. kotłów. Absolwent Wydziału Mechaniczno – Energetycznego Politechniki Wrocławskiej oraz Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres: invest@ocrg.opolskie.pl.

Link do spotkania zostanie przesłany na dzień przed wydarzeniem.