Wieloaspektowe badania kulturowe i interdyscyplinarne

Badania, Baza usług, Współpraca naukowo-badawcza

Opis

Główne obszary badawcze: Historia kultury, Historia mody, Antropologia kultury, Antropologia ciała, Antropologia i socjologia codzienności, Antropologia śmierci, Antropologia kulinariów, Antropologia medycyny, Semiotyka kultury, Teoria kulturowa, Epistemologia i metodologia badań kulturowych, Filozofia kultury, Pragmatyzm amerykański wobec zagadnień kultury, Dziedzictwo kulturowe, Religijność i pobożność ludowa, Turystyka kulturowa, Wielokulturowość i komunikacja międzykulturowa, Nowy regionalizm w badaniach kulturowych i literackich, Historia teatru polskiego 1918 – 1989, teatr i polityka w PRL-u, krytyka teatralna, Film animowany, Film, serial, wideo w kulturze azjatyckiej, Historia literatury science-fiction, Kultura i polityka angielskiej epoki Tudorów, Tradycyjna i współczesna kultura, Kultura cyfrowa, Kultura popularna, Nowe i nowe nowe media, Metodologia badań nad grami wideo i grami bez prądu, ze szczególnym uwzględnieniem narratologii i komparatystyki kulturowej, Projektowanie, badanie, tłumaczenie i testowanie gier, Relacja religii i religijności oraz nowych mediów, Teoria gier jako tekstów kultury oraz produktów rynkowych, Gry w edukacji, Związki gier z literaturą i historią.

U_J.18

Numer usługi

Więcej informacji udziela

Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Opolskiego
ul. Grunwaldzka 31, pok. 2,3
tel. (77) 452-70-54
e-mail: transferwiedzy@uni.opole.pl

Masz pytania dotyczące oferty usług dostępnych w Uniwersytecie Opolskim? Skontaktuj się z nami!