Wizyta przedstawicieli regionu Tierra del Fuego z Argentyny na UO

​3 października 2022 roku na Uniwersytecie Opolskim odbyła się wizyta delegacji ekspertów i przedstawicieli regionu Tierra del Fuego z Argentyny. Spotkanie ma związek z realizacją przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki umowy o współpracy międzynarodowej między województwem opolskim a argentyńskim regionem Tierra del Fuego. Działanie  jest prowadzone w ramach Programu Współpracy Miejskiej i Regionalnej UE (IURC – International Urban and Rural Cooperation), propagowanym przez Komisję Europejską. Do tej pory przedstawiciele partnerskich regionów uczestniczyli w cyklu wydarzeń on-line, dotyczących wymiany wiedzy nt. wdrażania regionalnej polityki innowacji oraz specjalistycznych profesjonalizacji.

Podczas spotkania partnerzy z Ziemi Ognistej mieli okazję zapoznać się ze strukturą i funkcjonowaniem Uniwersytetu Opolskiego, o czym opowiedziała Iryna Shets. Dr hab. Katarzyna Molek-Kozakowska, prof. UO, przedstawiła prezentację pt. Transnational cooperation with European universities for the institutional transformation and R&I policy improvement. Następnie dr hab. Tomasz Ciesielczuk, prof. UO, wygłosił wykład pt. Skills for sustainable economy and monitoring natural resources. Spotkanie było wyjątkową okazją do omówienia dotychczasowych projektów oraz planów na przyszłość. Uczestnicy zadeklarowali chęć podjęcia dalszej współpracy i realizacji kolejnych działań na rzecz regionu Tierra del Fuego i społeczności UO.