Wznowienie zgłoszeń w projekcie “Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe” – Opolscy Zawodowcy 2022.

Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i lepiej zarabiać albo znaleźć lepszą pracę? Sięgnij po bon szkoleniowy w ramach projektu „Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe” – to najnowszy produkt oferowany mieszkańcom Opolszczyzny przez Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki.

Wysokość maksymalnego dofinansowania: do 9,5 tys. zł/osobę (dofinansowanie w wysokości do 85%).

Od 22.04.2022 roku można ponownie zgłaszać się do projektu.

Wnioski do oceny wysyłać można do OCRG pocztą, kurierem lub przez platformę ePUAP.

Dokumenty do pobrania: https://ocrg.opolskie.pl/opolscy-zawodowcy-2022/

Na co można dostać wsparcie?

W ramach projektu osoby dorosłe będą mogły starać się o dofinansowanie do kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe dostępnych w Bazie Usług Rozwojowych PARP, na które jest zapotrzebowanie na regionalnym rynku pracy. Dofinansowanie to oferowane będzie w ramach tak zwanego bonu szkoleniowego.

Na co nie można dostać wsparcia?

W ramach projektu Opolskie wspiera kwalifikacje zawodowe nie mogą być sfinansowane m.in.: kursy na prawo jazdy kat. A i B czy kursy języków obcych. Więcej – czytaj w  §7 Regulaminu.

Regulamin i inne niezbędne dokumenty dostępne na stronie https://ocrg.opolskie.pl/opolscy-zawodowcy-2022/

Jak sięgnąć po wsparcie – krok po kroku

1. Wybierz szkolenie w Bazie Usług Rozwojowych i zarejestruj się w niej
  2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej.
  3. Wyślij formularz do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki.
    Możesz go wysłać przez platformę ePUAP, pocztą lub kurierem do biura projektu w Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki (ul. Krakowska 38, 45-075 Opole).
  4. Poczekaj na ocenę wniosku.
  5. Podpisz umowę.
  6. Wpłać wkład własny, przeszkol się i uzyskaj certyfikat lub zdaj egzamin.
  7. Złóż wniosek o refundację kosztów i… ciesz się ze zdobytych z dofinansowaniem kwalifikacji!

Więcej informacji o tym, jak krok po kroku sięgnąć po bon szkoleniowy czytaj w zamieszczonym poniżej pliku pt. 10 kroków, by dostać bon szkoleniowy.