XIV edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Opolu, realizowana pod hasłem „Złap za stery do swojej kariery”, zakończona sukcesem

Ponad trzydzieści wykładów i warsztatów mieli do wyboru uczestnicy tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery (OTK) w Opolu. Uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych i studenci opolskich uczelni wybierali aktywności wspierające ich rozwój zawodowy. Ofertę w tym roku przygotowali: Wojewódzki Urzędu Pracy i Partnerzy wydarzenia: Uniwersytet Opolski, Politechnika Opolska oraz Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu.

Uniwersytet Opolski zaproponował dziewięć wykładów. Od wtorku do czwartku uczestnicy mogli dowolnie brać udział w następujących aktywnościach:

  1. Cyberbezpieczeństwo w otoczeniu obywatela Rzeczpospolitej Polskiej.
  2. 40 miliardów obliczeń miesięcznie, 25 milionów klientów – czy chcesz poznać ten system informatyczny?
  3. Dowiedz się więcej – globalne Centrum Informatyki ZUS w Opolu.
  4. Czy jesteś wystarczająco bystry żeby pracować w Google?
  5. Pokaz: Paradoksy Fizyki + przesiewowe badanie wzorku dla uczestników.
  6. Genius italicus, czyli za co kochamy Włochy?
  7. Autoprezentacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
  8. Akademicki savoir-vivre. Dobre maniery na uczelni.
  9. Biologia od kuchni, czyli czym naprawdę zajmują się biolodzy?

Finałem tegorocznego OTK był piątkowy panel ekspercki pt. „Praca może być przygodą”, w którym wzięli udział opolscy przedsiębiorcy, oraz panel „Tajemnice munduru” z udziałem służb mundurowych – policji, wojska i straży granicznej.

Podsumowaniem wydarzenia był piątkowy wykład motywacyjny Jana Meli pt. „Niemożliwe nie istnieje”, który odbył się w Hotelu Mercure w Opolu.

Serdecznie podziękowania za zaangażowanie w organizację i przygotowanie oferty Uniwersytetu Opolskiego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Opolu kierujemy do prelegentek i prelegentów: dr Anny Bronowickiej, dr. Adama Czubaka, dr Kamili Kasperskiej-Kurzawy, dr hab. Anny Ledwiny, prof. UO, Jana Polańskiego z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Opolu, dr inż. Agnieszki Siedlaczek, mgr. Andrzeja Trzebuniaka oraz wszystkich członkiń i członków Studenckiego Koła Naukowego Biologów Uniwersytetu Opolskiego.