Bezpłatne materiały edukacyjne dot. praktycznych aspektów w prawie własności intelektualnej

Przedstawiamy autorskie szkolenie online Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego, skierowane do osób, które chcą usystematyzować swoją wiedzę i rozwinąć umiejętności z zakresu praw własności intelektualnej. Bezpłatne materiały szkoleniowe na temat praktycznych aspektów prawa własności intelektualnej podzielone na dwie części.

Fragment pierwszy przedstawia zalety audytu praw własności w uczelni, wyjaśniając jego istotę i zakres. Odpowiada także na pytanie, czy dobra niematerialne, które są ważnym aktywem uczelni, są odpowiednio chronione.

W drugim fragmencie ekspert Instytutu Rozwoju Szkolnictwa Wyższego odpowiada na pytania i wątpliwości dotyczące transferu praw własności intelektualnej, w tym praw autorskich. Wyjaśnia potrzebę zawierania umów transferowych, ich charakter i skutki oraz omawia sposób określania zakresu przeniesienia praw.