Neuroróżnorodność Rozwojowego Zaburzenia Koordynacji (DCD) u osób z utrudnieniami w rozwoju. Nowe podejście edukacyjno-interwencyjne – oferta szkoleniowa

Baza usług, Usługi szkoleniowe

Opis


Cele szkolenia: zapoznanie uczestników spotkania z objawami i następstwami Neurorozwojowego Zaburzenia Koordynacji – DCD (Developmental Coordination Disorder)

  • podanie wskazówek ułatwiających wykrycie osób z grupy ryzyka DCD (analiza konkretnych przypadków)
  • omówienie wybranych programów wsparcia (dla osób z DCD), należących do najchętniej wybieranych technik interwencyjnych w różnych częściach świata. Ich skuteczność jest systematycznie potwierdzana, zarówno przy pomocy właściwie sparametryzowanych narzędzi, jak i dzięki nowoczesnych technikom neuroobrazowania mózgu.

Przykładowe tematy warsztatów uwzględniających specyfikę placówek

  1. Przedszkola – O dzieciach, które wiedzą co chcą robić, a nie wiedzą, jak to zrobić. Neuroróżnorodność Rozwojowego Zaburzenia Koordynacji (DCD)
  2. Szkoły – O uczniach, którzy nie potrafią dogonić wymagań i obowiązków szkolnych. Neuroróżnorodność Rozwojowego Zaburzenia Koordynacji (DCD)
  3. Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne Kiedy działanie sprawia trudność. Dzieciństwo, dojrzewanie i dorosłość osób z Neurorozwojowymi Zaburzeniami Koordynacji (DCD)

Każdy z cyklu warsztatów bazuje na przeglądzie światowych programów wsparcia i wytycznych wspierających osoby z utrudnieniami w rozwoju. Prezentowana wiedza ma charakter nowatorski i w większości nie była do tej pory publikowana na gruncie polskim.

U_O.32

Numer usługi

Więcej informacji udziela

Uniwersyteckie Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Opolskiego
ul. Grunwaldzka 31, pok. 2,3
45-054 Opole
tel. (77) 452-70-54
e-mail: transferwiedzy@uni.opole.pl

Masz pytania dotyczące oferty usług dostępnych w Uniwersytecie Opolskim? Skontaktuj się z nami!

12 + 12 =