Szkolenie online: Ochrona własności intelektualnej / 17.04.2024

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna oraz Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej zapraszają na szkolenie online pt. “Ochrona własności intelektualnej.”. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się jakie są możliwości ochrony i jak funkcjonuje system ochrony własności przemysłowej. Poznać pojęcia związane z własnością intelektualną, jej ochroną, wykorzystaniem i komercjalizacją.

Szkolenie odbędzie się 17.04.2024 r. w godz. 10:00-12:00.

Plan szkolenia:

•   Wprowadzenie:
  •   Informacje o Horyzoncie Europa dla przedsiębiorców
  •   Ekosystem wsparcia wnioskodawców i beneficjentów
  •   Ochrona własności intelektualnej:
    • Rola ochrony własności intelektualnej
    • IP w Horyzoncie Europa

Prowadzący:
Piotr Zakrzewski – Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej, Doktor nauk społecznych, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja administracja publiczna). W latach 2016-2020 zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności w Urzędzie Patentowym RP, gdzie odpowiadał za realizację przedsięwzięć i projektów systemowych oraz opracowywanie materiałów mających na celu upowszechnianie wiedzy o własności intelektualnej. Autor kilkunastu publikacji z zakresu systemów politycznych (dotyczących m. in. funkcjonowania rządów mniejszościowych w III Rzeczypospolitej, instytucji weta ustawodawczego, dylematów wokół większości parlamentarnej, a także współautor tłumaczenia Konstytucji Kenii), jak również ochrony własności intelektualnej (zarządzanie IP, prawo autorskie w szkolnictwie wyższym, zagadnienia komercjalizacji i transferu technologii). Prowadził liczne szkolenia oraz zajęcia na studiach podyplomowych adresowane do różnych środowisk, w tym pracowników naukowych i przedsiębiorców, na temat ochrony i zarządzania dobrami niematerialnymi w organizacji. Od 2013 roku wykładowca w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Agnieszka Banrowska – Koordynatorka ds. doradztwa dla firm, Centrum Projektów Badawczych Unii Europejskiej – Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN. Pracuje na pograniczu biznesu i nauki w dziedzinie transferu technologii i ochrony własności intelektualnej. Posiada doświadczenie w przygotowaniu i realizacji projektów badawczych, wdrożeniowych i akceleracyjnych. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z komercjalizacją, transferem technologii, pozyskiwaniem funduszy, realizacją prac badawczych, wdrożeniowych, akceleracyjnych i szkoleniowych. Prowadzi szkolenia i warsztaty z obszaru własności intelektualnej, budowania strategii, rozwoju produktów i pozyskiwania środków finansowych. Praktyk w przygotowaniu strategii, analiz rynku oraz wniosków aplikacyjnych, w tym do konkursów Komisji Europejskiej.  Absolwentka Programu TOP 500 Innovators.

Na szkolenie obowiązuje rejestracja: https://tiny.pl/d7f71